Ehliyetimi nasıl alabilirim?

Sürücü Kursuna müracat ederek, 8 günlük teorik ve 14 günlük pratik(direksiyon) derslerini alıyorsunuz. Kurumumuzda Türkiye de ilk kez uygulanan direksiyon takip programı sayesinde direksiyon çalışmalarınız sizin kontrolünüzdedir. Kaç saat direksiyon çalışması yaptığınızı, hangi güzergahlar da çalıştığınız kayıt altına alınıyor. Sürücü kursunda dersler tamamlandıktan sonra merkezi sınavlara katılarak teorik derslerden başarılı olanlar direksiyon çalışmasına başlar. Direksiyon çalışmasını tamamlayanlar direksyon sınavına girebiliyor. Sınavlardan başarılı olan kişiler sertifika alıyorlar. Almış olduğunuz bu sertifikalar ile Şöförler odasından alınan dosyaları hazırlayarak, Nüfus Müdürlüklerinde tescil ettirilerek ehliyetinizi alabilirsiniz.

Yabancı ülkelerden aldığımız ehliyetler ile Türkiye'de araç kullanabilir miyiz?

Evet kullanabilirsiniz. İkili yada çok taraflı anlaşmalara bağlı, anlaşmalı ülkelerden alınmış olan ehliyetler ile ülkemizde araç kullanabilirsiniz.

Yabancı ülkelerden almış olduğumuz ehliyetleri Türkiye'de nasıl değiştirebiliriz?

Yabancı ülkelerden almış olduğunuz ehliyetleri Trafik Tescil Müdürlüklerine müracat ederek değiştirebilirsiniz.

Türkiye'de aldığımız ehliyetler ile yabancı ülkelerde araç kullanabilmek için nereye müracat etmemiz gerekiyor?

Turing ve Otobobil Kurumuna müracat ederek deng bir belge almanız gerekiyor.

Kurslarda almış olduğumuz direksiyon eğitim süresi yeterli mi?

Hayır yeterli değildir. Ancak 5580 sayılı Özel Öğretime bağlı Motorlu Taşıt Sürücü Kursları Yönetmeliği 29 Mayıs 2013 tarihli resmi gazetede yayımlanmış ve madde ile çalıştırılması gereken süre 14 saate düşürülmüştür. Aynı şekilde teorik dersler de düşürülmüş olup 8 günde tamamlanmaktadır.