10 ARALIK 2013 DÖNEMİNE KAYITLARI DEVAM EDİYOR. TEST SINAVI 12 OCAK 2014 TARİHİNDE YAPILACAKTIR. BU FIRSATI KAÇIRMAYIN. İLK OKULLAR YASASI ÇIKMIŞTIR. A1-A2-B-C-D-E İLKOKULLAR ALABİLİRLER. 0 242 3162014 ANTALYA DA ŞİRİNYALI DA SÜRÜCÜ KURSU LARA KURAL. OTOMOBİL EHLİYETİ, OTOBÜS EHLİYETİ, MOTOSİKLET EHLİYETİ LARA KURAL SÜRÜCÜ KURSUNDAN ALINIR.
Ehliyet Randevu
SIK SORULAN SORULAR

1 - Ehliyetimi nasıl alabilirim?
2 - Yabancı ülkelerden aldığımız ehliyetler ile Türkiye'de araç kullanabilirmiyiz?
3 - Yabancı ülkelerden almış olduğumuz ehliyetleri Türkiye'de nasıl değiştirebiliriz?
4 - Türkiye'de aldığımız ehliyetler ile yabancı ülkelerde araç kullanabilmek için nereye müracat etmemiz gerekiyor?
5 - Kurslarda almış olduğumuz direksiyon eğitim süresi yeterli mi?

CEVAPLAR

1 - Sürücü Kursuna müracat ederek, 8 günlük teorik ve 6 günlük pratik(direksiyon) derslerini alıyorsunuz. Sürücü kursunda dersler tamamlandıktan sonra merkezi sınavlara katılarak teorik derslerden başarılı olanlar direksyon sınavına giriyor. Sınavlardan başarılı olan kişiler sertifika alıyorlar. Almış olduğunuz bu sertifikalar ile Şöförler odasından alınan dosyaları hazırlayarak, Trafik Tescil Müdürlüklerinde (Emniyet Müdürlüğü) tescil ettirilerek ehliyetinizi alabilirsiniz.

2 - Evet kullanabilirsiniz. İkili yada çok taraflı anlaşmalara bağlı, anlaşmalı ülkelerden alınmış olan ehliyetler ile ülkemizde araç kullanabilirsiniz.

3 - Yabancı ülkelerden almış olduğunuz ehliyetleri Trafik Tescil Müdürlüklerine müracat ederek
değiştirebilirsiniz.

4 - Turıng ve Otobobil Kurumuna müracat ederek deng bir belge alınması gerekir.

5 - Hayır yeterli değildir. Ancak 5580 sayılı Özel Öğretime bağlı Motorlu Taşıt Sürücü Kursları Yönetmeliği 29 Mayıs 2013 tarihli resmi gazetede yayımlanmış ve madde ile çalıştırılması gereken süre 12 saate düşürülmüştür. Aynı şekilde teorik dersler de düşürülmüş olup 8 günde tamamlanmaktadır.

 

Diğer sorularınız için info@larakural.com.tr adresi ile irtibat kurabilirsiniz.